header banner
Default

Troy kart nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve uyumlu bankalar listesi!


Table of Contents
  Troy kart nedir, ne işe yarar? Troy karta nasıl geçilir? Troy kart uyumlu bankalar listesi!

  27.12.2023 11:11Son Güncelleme:

  Mastercard ve Visa yerine yerli ve milli ödeme sistemi Troy son günlerde gündem oldu. 2015 yılında Bankalararası Kart Merkezi (BKM) öncülüğünde bir araya gelerek yerel kart şeması Troy'u kurdu. Türkiye'nin Ödeme Yöntemi TROY, 2016 yılında faaliyete geçti. Teknolojisi Türkiye'de geliştirilen yerli kart Troy'un kullanımı, haziran ayına göre üçe katlandı. Yurt içindeki tüm bankalara ait ATM ve POS cihazlarının yanı sıra e-Ticaret işlemlerinde de kullanılabiliyor.

  TROY KART NEDİR, NE İŞE YARAR?

  Troy kart, kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart hizmeti sunmaktadır. T Troy kart; Visa, MasterCard gibi diğer ödeme sistemleriyle uyumlu olan ülkenin ilk yerli ödeme sistemidir. Bankalararası Kart Merkezi A.Ş (BKM) tarafından kurulmuştur. Troy kart ile yurt içi ve yurt dışında alışveriş yapmak mümkündür. Birçok banka Türkiye’nin ilk yerli ödeme sistemi Troy kartı sunuyor.

  TROY KARTA NASIL GEÇİLİR?

  Troy kartı talep eden kişiler, mevcut kartlarını değiştirebilecekleri gibi bankalarından Troy logolu yeni bir kart talebinde de bulunabilirler. Bu konuda Troy logolu kart sunan banka ya da elektronik para kuruluşları ile temasa geçilebilir.

  TROY KART UYUMLU BANKALAR LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

  Sources


  Article information

  Author: Brandi King

  Last Updated: 1704083882

  Views: 1031

  Rating: 3.9 / 5 (40 voted)

  Reviews: 94% of readers found this page helpful

  Author information

  Name: Brandi King

  Birthday: 1969-02-14

  Address: 5531 Hobbs Creek Suite 183, West Matthewmouth, WA 46593

  Phone: +4750324179674222

  Job: Librarian

  Hobby: Cooking, Basketball, Telescope Building, Running, Dancing, Skateboarding, Orienteering

  Introduction: My name is Brandi King, I am a cherished, ingenious, striking, unyielding, unswerving, forthright, tenacious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.